1. Odos pokyčiai ant krūtinės

Dažniausiai krūtinės liaukų gumbeliai nėra vėžiniai. Tačiau apsilankykite pas gydytoją, jei pastebėjote šiuos ar kitus simptomus:

  • odos įtraukimas ar raukšlės,
  • spenelių įtraukimas,
  • išskyros iš spenelių,
  • paraudimas ar pleiskanojimas ant spenelių ir krūtinės odos.

Norint nustatyti šių simptomų priežastį, gydytojas paskirs papildomą tyrimą (mammografiją arba ultragarso tyrimą). Gali prireikti biopsijos (nedidelio audinio gabalėlio paėmimo tyrimui).

2. Pilvo pūtimas

Jei jis ilgai nepraeina, lydi svorio netekimas ar kraujavimas, būtinai kreipkitės į gydytoją. Nuolatinis pilvo pūtimas gali būti krūties, storosios žarnos, virškinimo trakto, kiaušidžių, kasos ar gimdos vėžio požymis.

Priklausomai nuo kitų simptomų, gali būti paskirtas ginekologinis tyrimas, kraujo tyrimas, mammografija, kolonoskopija, kompiuterinė tomografija arba ultragarso tyrimas.

Ką daryti, kai vargina dažnas pilvo pūtimas?

  1. Pasikonsultuokite su gydytoju: Jei pilvo pūtimas tęsiasi ilgai, kreipkitės į specialistą, kad nustatytų tikslią priežastį.
  2. Sekite savo mitybą: Užsirašykite, ką valgote, kad pastebėtumėte, kurie maisto produktai sukelia pilvo pūtimą.
  3. Venkite maisto produktų, kurie sukelia pilvo pūtimą: Tai gali būti pupelės, kopūstai, gazuoti gėrimai ir kt.
  4. Valgykite mažomis porcijomis: Dažnai ir mažais kiekiais valgykite, kad sumažintumėte virškinimo sistemos apkrovą.
  5. Gerkite pakankamai vandens: Vanduo padeda virškinimui ir gali sumažinti pilvo pūtimą.
  6. Venkite kramtomosios gumos: Ji gali priversti jus nuryti daugiau oro, kuris sukelia pilvo pūtimą.
  7. Mankštinkitės reguliariai: Fizinis aktyvumas padeda virškinimo sistemai veikti efektyviau.
  8. Venkite streso: Stresas gali turėti įtakos virškinimo sistemai, todėl svarbu rasti būdų atsipalaiduoti.
  9. Vartokite probiotikus: Jie gali padėti subalansuoti žarnyno mikroflorą ir sumažinti pilvo pūtimą.
  10. Laikykitės sveikos mitybos principų: Valgykite daug vaisių, daržovių, pilno grūdo produktų ir liesos mėsos.

3. Kraujavimas ne menstruacijų metu

Kraujavimai, kurie nesutampa su jūsų įprastu ciklu, gali turėti įvairias priežastis. Vis dėlto reikia atlikti endometriumo vėžio tyrimą. Tai gimdos ertmės gleivinė.

Jei kraujavimas atsiranda po menopauzės, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

4. Apgamai

Jei apgamas pakeitė dydį, formą, spalvą arba atsirado naujų apgamų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti vėžio požymis. Reikia atlikti išsamų tyrimą.

5. Kraujas šlapime ir išmatose

Jei šis simptomas pastebimas ilgiau nei kelias dienas, kreipkitės į gydytoją. Dažniausiai kraujas išmatose yra hemorojaus požymis. Bet taip pat jį gali sukelti storosios žarnos vėžys. O kraujas šlapime dažnai yra pirmasis šlapimo pūslės ir inkstų vėžio požymis. Tačiau neskubėkite panikuoti, tai gali būti ir paprastas šlapimo pūslės uždegimas – cistitas.

6. Limfmazgių pokyčiai

Limfmazgiai – tai nedideli apvalios arba pupelės formos dariniai. Per juos teka limfa, gaunama iš įvairių organų. Paprastai jie padidėja infekcinių ligų metu. Tačiau jie taip pat išbrinksta ir tampa jautrūs tam tikrų vėžio rūšių, pavyzdžiui, leukemijos ir limfomos, atveju. Kreipkitės į gydytoją, jei patinimas ar navikas nepraeina daugiau nei mėnesį.

7. Sunkumai ryjant

Nėra nieko baisaus, jei tai nutinka kartais. Bet jei tai vyksta dažnai ir lydi vėmimas ar svorio netekimas, reikia atlikti gerklės, stemplės ir skrandžio vėžio tyrimą.

Tokiu atveju gali būti paskirta endoskopija („lemputės rijimas“), kaklo, krūtinės ląstos ir pilvo kompiuterinė tomografija. Gali būti paskirtas rentgeno tyrimas su bario suspensija: pacientas išgeria specialų skystį, o rentgeno nuotraukoje gerklė ir stemplė su skrandžiu apšviečiami.

8. Svorio netekimas

Dauguma moterų svajoja, kad papildomi kilogramai išnyktų savaime. Tačiau jei nepakeitėte mitybos ir treniruočių režimo, svorio netekimas rodo problemas organizme. Ypač jei netekote daugiau nei penkis kilogramus.

Dažniausiai tai nėra susiję su vėžiu. Priežastys gali būti stresas arba skydliaukės ligos. Bet negalima atmesti ir vėžio: kasos, storosios žarnos, skrandžio ar plaučių.

9. Rėmuo

Dažniausiai ją sukelia persivalgymas, per didelis alkoholio vartojimas ar stresas. Arba visos trys priežastys kartu. Pakeiskite mitybą ir palaukite vieną ar dvi savaites. Jei rėmuo nepraeina, kreipkitės į gydytoją.

Dažnas ilgalaikis rėmuo gali būti skrandžio ir stemplės vėžio simptomas (nors daug dažniau jį sukelia kitos ligos). Net jei jūsų rėmuo nėra sukeltas vėžio, skrandžio rūgšties refliuksas gali pažeisti stemplės gleivinę ir sukelti tokią ligą kaip Bareto stemplė. Jos metu normalios stemplės ląstelės pakeičiamos ikivėžinėmis.

10. Dėmės burnoje

Stebėkite, ar burnoje ir ant lūpų neatsiranda geltonų, pilkų, baltų ar ryškiai raudonų dėmių. Ypač jei rūkote. Visa tai gali signalizuoti apie burnos vėžį. Kreipkitės į terapeutą ar odontologą, kad atliktumėte tyrimą.

11. Aukšta temperatūra

Temperatūra, kuri ilgai nepraeina ir nepaaiškinama kitomis ligomis, gali signalizuoti apie leukemiją ar kitus kraujotakos vėžius. Nedelskite kreiptis į gydytoją. Jis turi paklausti apie anksčiau persirgtas ligas ir paskirti reikiamą tyrimą.

12. Nuovargis

Žinoma, ji dažnai paaiškinama įtampa darbe ar nuolatiniu skubėjimu. Bet jei ji ilgai nepraeina, tai jau nėra normalu.

Kreipkitės į gydytoją, pradžioje į endokrinologą, jei nuovargis nepraeina net po poilsio ar lydi kitais simptomais, pavyzdžiui, išmatose su krauju. Gydytojas paskirs kraujo tyrimus ir kitus tyrimus.

13. Kosulys

Kosulys paprastai praeina savaime per tris–keturias savaites. Jei jis tęsiasi ilgiau, nedelskite kreiptis į gydytoją. Ypač jei rūkote ar kenčiate nuo dusulio. Jei kosėjate su krauju, nedelsdami kreipkitės į ligoninę.

14. Skausmai

Skausmo priežastys gali būti įvairios ligos, įskaitant kaulų, smegenų ar kitų organų vėžį. Kai navikas išplinta, skausmas gali būti nepertraukiamas. Jei neaiškūs skausmai trunka ilgiau nei mėnesį, būtinai kreipkitės į gydytoją.

15. Depresija

Yra tyrimų, įrodančių ryšį tarp depresijos ir tam tikrų vėžio rūšių, tokių kaip kasos vėžys. Be to, kai kuriais atvejais depresijos simptomai atsiranda prieš diagnozę arba net prieš kitų požymių atsiradimą. Tai gana retai, todėl nereikėtų iškart panikuoti. Įtarimai dėl piktybinio naviko yra pagrįsti tik tuo atveju, jei kasos vėžys yra paveldimas jūsų šeimoje. Tuomet reikia kuo greičiau atlikti tyrimą.


Adomas V.

test

0 Comments

Parašykite komentarą

Avatar placeholder

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *